V Plzni se představí světová špička

V Plzni se představí světová špička

16. 8. 2019 od HZS PK

V letošním roce nejlepší závodníci v disciplínách TFA z České republiky, kteří se představí také v Plzni, poměřili své výkony nejdříve na mistrovství Evropy a v polovině srpna i na světových policejních a hasičských hrách. Ze všech těchto akcí naši reprezentanti přivezli nejcennější kovy, jako jednoznačně prokázali, že patří ke světové špičce. Chcete-li tak vidět mistra Evropy a nebo vítěze světového klání v závodě Ultimate Fire Fighter, přijďte 5. září na náměstí Republiky v Plzni.

Mistrovství Evropy

Samotné již 21. mistrovství Evropy v disciplínách TFA proběhlo 8. a 9. června 2019 v německém Mönchengladbachu. Českou republiku reprezentovalo šesti členné družstvo, kde všech šest borců přivezlo domů medaile.

Jméno Kraj Kategorie Medaile
nstržm. Michal Brousil HZS Jihočeského kraje 30 – 34 let zlatá
nstržm. Michal Přecechtěl HZS Olomouckého kraje 40 – 44 let stříbrná
nstržm. Marek Víšek HZS Pardubického kraje 40 – 44 let bronzová
nstržm. Tomáš Višnar HZS Královéhradeckého kraje 35 – 39 let zlatá
nstržm. Pavel Kouřík HZS Plzeňského kraje do 29 let zlatá
nstržm. Vít Malenovský HZS Jihomoravského kraje 30 – 34 let bronzová

Bez rozdílu věkových kategorií a absolutním mistrem Evropy se stal Michal Brousil. Bronzovou příčku obsadil Pavel Kouřík. Ve zlaté štafetě společně bodovali –  Michal Brousil, Michal Přecechtěl, Pavel Kouřík a Tomáš Višnar.

Foto: Facebook HZS ČR

Světové policejní a hasičské hry

Na světových policejních a hasičských hrách je obdobou závodů v disciplínách TFA závod Ultimate Fire Fighter. Letos se konali tyto hry v čínském Chengdu a samotný závod Ultimate Fire Fighter proběhl 10. srpna v jednotlivcích a 11. srpna v družstvech. Stejně jako na mistrovství Evropy i odtud naši borci přivezli množství medailí.

Jméno Kraj Kategorie Medaile
nstržm. Michal Brousil HZS Jihočeského kraje do 30 let zlatá
nstržm. Jan Haderka HZS Zlínského kraje do 30 let stříbrná
nstržm. Pavel Kouřík HZS Plzeňského kraje do 30 let bronzová
pprap. David Kubiš HZS Jihočeského kraje 40 – 45 let zlatá
nstržm. Michal Přecechtěl HZS Olomouckého kraje 40 – 45 let bronzová
Daniel Kouřil HZS SŽDC Česká Třebová 45 – 50 let stříbrná
nprap. Josef Kroupa HZS Ústeckého kraje 45 – 50 let bronzová

Michal Brousil, Jan Haderka a Pavel Kouřík obsadili první tři místa i v absolutním pořadí bez rozdílu věku a jako jediní tři závodníci celého startovního pole dokázali výsledný čas stlačit pod 4 minuty.

V soutěži družstev první místo v kategorii do 35 let i absolutně vybojoval také český tým a to ve složení Michal Přecechtěl – hadice, David Kubiš – žebříky, Michal Brousil – figurína a Jan Haderka – výběh.  Další úspěch vybojovali Severočeši, kteří v družstvech nad 35 let dosáhli na bronzovou medaili.

Foto: Facebook HZS ČR