Po mistrovství přijdou „Hrdinové Plzně“

Po mistrovství přijdou „Hrdinové Plzně“

19. 7. 2019 od HZS PK

Po Mistrovství ČR v TFA, které se bude konat ve čtvrtek 5. září na náměstí Republiky v Plzni, bude pro změnu kreativní zóna DEPO2015 v Plzni hostit akci „Hrdinové Plzně“ aneb „Plzeňský den s IZS“.

Ještě před akcí „Hrdinové Plzně“ se uskuteční v pátek 6. září na Magistrátu města Plzně beseda s odbornou veřejností, která se bude zabývat otázkou bezpečnosti, prevence a veřejného pořádku v Plzni. V sobotu 7. září se pak bude konat v DEPO2015 samotná akce „Hrdinové Plzně“, která bude zároveň spojena s výstavou „Já, hrdina“.

V sobotu 7. září tak záchranáři, hasiči a policisté předvedou v DEPO2015 statické i dynamické ukázky techniky, kterou dennodenně používají. Již tradiční akce bude atraktivní podívanou se spoustou zážitků, ve které si na své přijdou jak dospělí, tak děti.

Na návštěvníky čekají ukázky zásahů všech složek integrovaného záchranného systému při podezření na výskyt vysoce infekční látky, při dopravní nehodě nebo zákroku pořádkové jednotky proti agresivní skupině osob.

V případě příznivého počasí bude jistě lákavou podívanou ukázka záchrany uvízlé osoby pomocí vrtulníku se slaněním záchranáře nebo čluny dobrovolných hasičů na řece Radbuze.

Společně se zástupci plzeňské elektrotechnické fakulty ZČU navíc plzeňští hasiči představí nedávno vyvinutý chytrý hasičský oblek včetně chytrých rukavic. Připravená je rovněž prezentace práce policejních psovodů nebo využívání koní při policejních zásazích. Součástí celodenní akce budou atrakce pro děti, stezka úkolů a her, výstavy historických vozů a techniky hasičů, zdravotníků i policie.

Vstupné je zdarma, více informací najdete na akce.plzen.eu.

Facebook akce: https://www.facebook.com/events/366895760688151/