Pohár ředitele předcházel mistrovství

Pohár ředitele předcházel mistrovství

10. 7. 2019 od HZS PK

Na plzeňské náměstí Republiky zavítalo v pátek 14. června 2019 osmdesát závodníků z řad profesionálních i dobrovolných hasičů, kteří se utkali ve čtyřech náročných disciplínách TFA (Toughest firefighter alive – Nejtvrdší hasič přežívá) při VII. ročníku o Pohár ředitele HZS Plzeňského kraje, který tak zároveň sloužil jako generálka na zářijové Mistrovství České republiky v disciplínách TFA. Soutěž byla zahrnuta do Českého poháru v disciplínách TFA 2019. Soutěžící hasiči zápolili standardně ve třech věkových kategoriích – A (do 35 let), B (35 – 45 let) a C (nad 45 let), dále v kategorii SDH a v kategorii družstev. Počasí pro letošní ročník bylo opět velmi horké a ztížilo tak všem účastníkům plnění již tak náročné soutěže v TFA. Úvodní tři disciplíny jsou stejné jako v jiných závodech TFA, tzn. roztahování a motání hadic, dále hammer box, figurína a tří metrová bariera a dále žebříky a manipulace s břemenem na lešení. Atypický je pro závod v Plzni poslední úsek (výběh do výškové budovy), kdy hasiči vybíhají na věž historické katedrály sv. Bartoloměje, a to do výšky 45 metrů (což je přes 300 schodů).

Absolutně nejlepší výkon v soutěži předvedl, stejně jako v předcházejících dvou závodech Českého poháru TFA, Michal Brousil (HZS Jihočeského kraje, ÚO Písek) s časem 04:54,32. Za ním se těsným rozdílem 28 setin vteřiny umístil Pavel Kouřík (HZS Plzeňského kraje, ÚO Domažlice), který dosáhl času 04:54,60. Na třetí příčce v absolutním pořadí skončil David Kubiš, vítěz věkové kategorie B (HZS Jihočeského kraje, ÚO Písek) s časem 05:07,94 min.

Závodu se zúčastnili mimo soutěž i dvě ženy – Tereza Tmejová z SDH Chotěnov a Nikol Endlicherová z SDH Kostelany. Obě prokázali velkou fyzickou připravenost a soutěž zdárně dokončili.

V kategorii družstev se nejlépe umístil tým HZS Olomouckého kraje (se součtem tří nejlepších časů 16:31,88), druhá příčka patřila HZS Pardubického kraje (16:50,39) a pomyslný bronz si odvezlo soutěžní družstvo HZS Jihočeského kraje (16:57,78).

Další informace k výsledkům, foto a video ze soutěže jsou umístěny na https://tfa.hzscr.cz/plzen/